Irish League Supporters
topnav
Home        Forums        Fixtures        Tables        Attendances        Predictions        PRIVACY POLICY        
bottomnav
This page automatically shows results from the previous week and fixtures for the next week in all competitions. You can use the drop-down menu system to adjust the results/fixtures you wish to see.
 
 
Friday 24th August 2018
Danske Bank Premiership Ards vs Newry City Bangor Fuels Arena 19:45   
Danske Bank Premiership Coleraine vs Institute Coleraine Showgrounds 19:45   
Danske Bank Premiership Glenavon vs Ballymena United Mourneview Park 19:45   
 
Saturday 18th August 2018
Danske Bank Premiership Ards vs Ballymena United Bangor Fuels Arena 15:00   
Danske Bank Premiership Crusaders vs Linfield Seaview 15:00   
Danske Bank Premiership Dungannon Swifts vs Cliftonville Stangmore Park 15:00   
Danske Bank Premiership Glentoran vs Coleraine The Oval 15:00   
Danske Bank Premiership Institute vs Warrenpoint Town Brandywell 15:00   
Bluefin Sport Championship Ballyclare Comrades vs Loughgall Dixon Park 15:00   
Bluefin Sport Championship Carrick Rangers vs Dundela Belfast Loughshore Arena 15:00   
Bluefin Sport Championship Dergview vs HW Welders Darragh Park 15:00   
Bluefin Sport Championship Larne vs Ballinamallard United Inver Park 15:00   
Bluefin Sport Championship Limavady United vs Knockbreda Limavady Showgrounds 15:00   
Bluefin Sport Championship Portadown vs PSNI Shamrock Park 15:00   
Bluefin Sport Premier Intermediate League Banbridge Town vs Lisburn Distillery Crystal Park 15:00   
Bluefin Sport Premier Intermediate League Lurgan Celtic vs Queens University Knockramer Park 15:00   
Bluefin Sport Premier Intermediate League Newington YC vs Moyola Park Solitude 15:00   
Bluefin Sport Premier Intermediate League Portstewart vs Dollingstown Seahaven 15:00   
Bluefin Sport Premier Intermediate League Sport & Leisure Swifts vs Armagh City Glen Road Heights 15:00   
Bluefin Sport Premier Intermediate League Tobermore United vs Annagh United Fortwilliam Park 15:00   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Albert Foundry vs Aquinas Paisley Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Ardstraw vs Dromore Amateurs Vaughans Holm Sports Complex 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Ballymacash Rangers vs Kilmore Rec Rushmore Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Ballynahinch United vs Groomsport Mill Bridge 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Bangor Amateurs vs Newcastle Clandeboye Road 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Broomhedge Maghaberry vs Ballynahinch Olympic Anvil Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Comber Rec vs Immaculata Park Way 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Cookstown Youth vs Islandmagee Mid Ulster Sports Arena 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Crumlin Star vs Barn United The Cliff 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Crumlin United vs Bangor Swifts Mill Road 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Desertmartin vs Ballynure OB Dromore Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Dunloy vs Hanover Tullaghans Road 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Dunmurry YM vs Rathfriland Rangers Napier Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Fivemiletown United vs Bloomfield Valley Stadium 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Glebe Rangers vs Bangor Riada Stadium 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Grove United vs Chimney Corner Shore Road Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Holywood vs Newbuildings United Spafield Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Iveagh United vs Dungiven Brook Activity Centre 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Killyleagh YC vs Markethill Swifts Killyleagh Showgrounds 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Lisburn Rangers vs Dromara Village Stanley Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Lower Maze vs Trojans Bog Road 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Malachians vs Maiden City Shore Road Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Mossley Young Men vs Dunmurry Rec The Glade 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Newtowne vs 18th Newtownabbey OB Recreation Grounds 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Orangefield OB vs Brantwood Cregagh Sports Club 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Oxford Sunnyside vs Bryansburn Rangers Knockramer Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Oxford United Stars vs Wakehurst Swilly Stadium 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Rosario YC vs Ballymoney United Ulidia Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Saintfield United vs Laurelvale Saintfield High School Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Seapatrick vs Coagh United Havelock Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Silverwood United vs Shorts   13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Sirocco Works vs Banbridge Rangers Dixon Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 St James Swifts vs Sofia Farmer Falls Park Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 St Lukes vs Larne Tech. OB Brook Activity Centre 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Strabane Athletic vs Derriaghy CC Melvin Sports Complex 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Suffolk vs Colin Valley Suffolk Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Tullycarnet vs Tullyvallen Rangers Moat Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Woodvale vs St. Patrick's Clarendon Sports Facility 13:30   
 
Friday 17th August 2018
Danske Bank Premiership Newry City vs Glenavon Newry Showgrounds 19:45   
 
Saturday 11th August 2018
Danske Bank Premiership Ards 0-2 Glentoran (Att - 1021)  
Danske Bank Premiership Cliftonville 1-2 Coleraine (Att - 1598)  
Danske Bank Premiership Crusaders 2-2 Ballymena United (Att - 1224)  
Danske Bank Premiership Warrenpoint Town 2-4 Glenavon (Att - 316)  
Bluefin Sport Championship Ballinamallard United 3-0 Limavady United  
Bluefin Sport Championship Dundela 3-2 Dergview  
Bluefin Sport Championship HW Welders 1-0 Carrick Rangers  
Bluefin Sport Championship Knockbreda 1-1 Larne  
Bluefin Sport Championship PSNI 1-4 Ballyclare Comrades  
Tennent's Irish Cup - Round 1 Valley Rangers 3-2 Tandragee Rovers  
 
Friday 10th August 2018
Danske Bank Premiership Linfield 3-0 Institute (Att - 1901)  
Danske Bank Premiership Newry City 2-1 Dungannon Swifts (Att - 395)  
Bluefin Sport Championship Loughgall 1-1 Portadown